5 Trendet e Veres 2016

5 trendet e kesaj vere te mrekullueshme ne Shqiperi parashikohet te jene: 

1. Slavic squats

The day has come
Ata qe kane bere slavic squats gjate dimrit, kete vit nuk do te ulen ne chaise lounge normalisht, por do te rrine ne pozicion squats-i dhe ky eshte highlight i veres 2016!


2. Dronfie

Human, I am getting really tired of your crap
Nixie (http://flynixie.com/) eshte aksesori i ri qe cdo shqiptar do te kete per kete sezon te  nxehte veror, pasi selfiet nga iphone jane thjesht shume lame ne krahasim me fotot qe ben droni qe te ndjek nderkohe qe je duke pire champagne* gjate afterparty-t tek Shpella e Pirateve. Ceshtja nuk do te jete kush do te kete dronfie, por kush do te kete dronin me exclusive. 


3. Champagne
de rien
Theksojme se nga vera e kuqe para dy vjetesh, ne veren e bardhe para nje viti, kete vit shqiptaret kane kapercyer shkallen e proseccos dhe pijne vetem champagne. Cocktail-et jane totalisht out, me perjashtim te artisanal gin&tonic. Gjithsesi askujt nuk i ben me pershtypje qe po pi champagne... vetem nqs eshte ndonje shishe vertete e shtrenjte. Ne kete rast duhet te jesh me fat qe rreth teje te kete njerez qe nuk njohin vetem Dom Perignon dhe qe mund ta arrijne ta kuptojne shishen tende. 


4. Shalqi ne plazhHipsterat shqiptare kthejne moden vintage e te ngrenit shalqi ne plazh. 


5. Gjiri i Gjipese

Natural selection at its finest
Te gjithe nenat e reja hipster qe refuzojne te vaksinojne femijet e tyre, mund te shkojne ne gjirin e Gjipese per vetem $150.000 ku mund te hane ushqime 100% natyrale. Edhe kafshimi i gjarprit eshte 100% natyral dhe ky bonus vjen i perfshire ne paketen turistike falas. 


1 comments:

  1. nese premton qe sdo vendosesh google ads do ta vizitoj shpesh :p

    ReplyDelete

 

Blogger news

No news this time

About the blog

The best and most clever blog you have ever came across. Invisible hand? is a blog that features political ideas and debates on economic and social liberties. Occasionally you will find books and research papers reviews and other fun stuff.

About me

I have been reading economics since 2012.

Tirana-Cardiff-London-Reading.